Fan van F.C. Groningen
Nieuws

FC Groningen speelt goede wedstrijd maar gaat met 0 punten naar huis

WhatsApp Image 2024-12-15 at 16.26.24 _1_
Na twee thuiswedstrijden op rij moet FC Groningen de laatste twee competitiewedstrijden in 2024 buitenshuis afwerken en de eerste is vanmiddag als men in De Grolsch Veste moet aantreden tegen FC Twente. Er is al veel over geschreven maar het blijft een pikante wedstrijd want vader Joseph Oosting speelt tegen zijn zoon Thijs Oosting. Het is langs geleden dat FC Groningen de drie punten mee terug nam uit Enschede en zal dat vandaag wel lukken? Dat was op 14 mei 2017 want toen stond er na 90 minuten een spectaculaire 3-5 op het scorebord. De vraag is ook hoe moe zal FC Twente zijn na de zware wedstrijd die men afgelopen donderdag speelde in Griekenland in de Europa League. Helaas moet de FC het doen zonder steun van het uitvak want die blijft leeg met Groningen fans.
WhatsApp Image 2024-12-15 at 16.26.23

Het eerste schot op doel is van Groningse makelaardij als de thuisploeg niet goed uitverdedigd en Thom van Bergen de bal opvangt van een meter of 25 en ineens schiet want hij ziet dat Lars Unnerstall uit zijn doel is maar het schot gaat net naast. Daarna neemt de thuisploeg het heft in handen en is FC Groningen te onrustig aan de bal in de beginfase waardoor ze de bal te snel weer kwijt zijn.

FC Twente speelt in de eerste twintig minuten de bal rond om maar een gaatje te vinden in de hechte defensie van FC Groningen maar toch komt FC Groningen er af en toe ook dreigend uit.  In de 22ste minuut een echte kans voor FC Groningen als Jorg Schreuders van buiten naar binnen trekt en een één-tweetje opzet met Stije Resink en dan uschiet maar via een Twente voet gaat de bal naast. Direct daarna komt de thuisploeg dan heel fortuinlijk op voorsprong als een aanval van rechts bij Bart van Rooij komt en wil de verre hoek zoeken maar dan gaat de bal via Thijmen Blokzijl in de korte hoek binnen. Etienne Vaessen staat daardoor op het verkeerde been en is kansloos, lucky goals tellen ook.

Direct daarna een prachtige aanval van FC Groningen en speelt Thom van Bergen de bal in de zestien op Romano Postema en die haalt uit maar dat schot gaat snoeihard op de paal, Lars Unnerstall heeft die bal never nooit gehoord. FC Twente komt lucky op voorsprong en het schot van Postema komt dan op de paal.  
WhatsApp Image 2024-12-15 at 16.26.24

FC Groningen blijft er dreigend uitkomen en vooral via de linkerkant is men iedere keer dreigend. Zo wordt een actie van Jorg Schreuders afgefloten omdat ze denken dat hij buitenspel stond maar dat was nog maar te bezien. Uit die actie schoot Romano Postema de bal op Lars Unnerstall. De ploeg van Dick Lukkien krijgt dan wel meer grip op het spel. Vlak voor de rust eigenlijk de eerste echte kans voor de thuisploeg als een voorzet van rechts door Sam Lammers bij de eerste paal wordt genomen maar Etienne Vaessen red prima. Er komt dan een minuut extra tijd bij in een gezapige eerste helft waarin FC Groningen niet minder is als de thuisploeg maar de thuisploeg kwam dus door een gelukkige goal op voorsprong. Het publiek in de Grolsch Veste laat ook blijken dat men niet tevreden is.

FC Twente komt in de 57ste minuut dan op 2-0 als Bart van Rooij de bak in de zestien meter speelt op Sem Steijn die uit de rug loopt van Stije Resink en kapt dan Resink uit en schiet de bal snoeihard hard en hoog in de touwen. Etienne Vaessen is kansloos. Na die tweede go9al van FC Twente bloed het spel een beetje dood want veel gebeurt er niet meer. FC Groningen probeert het echt wel maar tot echt grote kansen komt men niet meer. In de 77ste minuut stuurt Dick Lukkien nog een debutant het veld in want David van der Werff mag zijn officiële debuut maken voor FC Groningen. In de 89ste minuut dan eindelijk eens een kans voor FC Groningen als via een snelle aanval de bal in de zestien komt bij debutant David van der Werff en die kan schieten maar het schot is net te slap en kan Lars Unnerstall de bal keren. Zes minuten komen er dan bij en daarin valt nog bijna een derde goal als Marco Rente de bal verkeerd terugspeelt op Erienne Vaessen en de doelman daarmee in de problemen brengt en die speelt dan de bal verkeerd voorwaarts en kan Harrie Kuster bijna de derde maken maar de Groningse goalie red. Dan blijft het bij de 2-0 en kan FC Groningen met opgeheven hoofd terug naar het noorden want ze hebben een goede wedstrijd waarin ze ongelukkig op achterstand kwamen.

Deze week treft men dan AZ uit in de beker en volgende week zaterdag speelt men nog tegen Heracles Almelo uit op zaterdagavond om 21.00 uur en dat zonder de geschorsten Stije Resink en Leandro Bacuna.

 

FC Twente: Lars Unnerstall, Bart van Rooij, Gustaf Lagerbielke, Alec van Hoorenbeeck, Anass Salah Eddine, Youri Regeer (Michal Sadilek), Michel Vlap (Mathias Kjølø), Daan Rots (Harrie Kuster), Sem Steijn (Carel Eiting), Ricky van Wolfswinkel, Sam Lammers (Sayfallah Ltaief)

FC Groningen: Etienne Vaessen, Leandro Bacuna (Finn Stam), Marco Rente, Thijmen Blokzijl, Marvin Peersman, Romano Postema (David van der Werff), Stije Resink (Joey Pelupessy), Johan Hove, Jorg Schreuders (Brynjólfur Willumsson), Thom van Bergen (Rui Mendes), Thijs Oosting

Scheidsrechter: Alex Bos

Gele kaart(en) FC Twente: 

Gele kaart(en) FC Groningen: Stije Resink, Leandro Bacuna

Foto's: Jan de Bondt